Pri rekonštrukcii podlahy v starom dome nie je potrebné pôvodnú podlahu vždy vyhadzovať. Na obhliadke zistíme, či je možné ju opraviť a zrenovovať.
Pri rekonštrukcii podlahy v starom dome musíme v prvom rade zhodnotiť, či sa dá drevo na podlahách zachrániť a nie je poškodené. Najčastejšími prípadmi poškodenia podlahy v starom dome sú:
Na zvážení je aj stav upevnenia podlahy. Pri vyhovujúcom zhodnotení stavu podláh začneme s rekonštrukciou podlahy. Po ukončení rekonštrukcie po sebe upraceme, povysávame a odpad zoberieme so sebou.
Ak je rošt pod parketami alebo jednotlivé parkety rozsypané, je potrebné vybrať všetky parkety a vymeniť rošt. Na nový rošt potom poukladáme pôvodné parkety.
Pri rekonštrukcii podlahy v starom dome je potrebné odsledovať, či steny domu nie sú vlhké alebo sa na nich nenachádza pleseň. Takéto poškodenie stien vplýva aj na podlahu, ktorá môže natiahnuť zo steny pleseň a vlhkosť.
Ešte predtým, ako začneme na podlahe robiť je potrebné, aby bol starý dom upravený, zbavený plesní. V opačnom prípade je práca zbytočná a podlaha sa opäť znehodnotí.
Skladbu podlahy v rodinnom dome si určuje majiteľ alebo projektant. V rodinných domoch sa štandardne využívajú vinylové podlahy, laminátové podlahy, veľkoplošné drevené podlahy alebo masívne drevené podlahy.
Pri tejto službe je pre nás náročné dopredu odhadnúť cenu, za ktorú bude podlaha v starom dome obnovená. Vplýva na to množstvo faktorov ako stav poškodenia podlahy, materiál, z ktorého je podlaha vyrobená a hlavne, či sa dá podlaha vôbec zachrániť.
Pozrite si náš výber realizácií brúsenia parkiet alebo prejdite na všetky referencie.